18 Ocak 2012 Çarşamba

Çanakkale Koleji öğrencilerinin İzmir Uzay Kampı ziyareti


Çanakkale Koleji beşinci sınıf öğrencileri görevli öğretmenleriyle birlikte, İzmir’deki Uzay Kampı’nı ziyarete gitti. Uzay Kampına katılan öğrenciler, NASA Projesi kapsamında, beşinci sınıf fen ve teknoloji derslerini destekleyen etkinliklerle farkındalık yaratırken, temel fen yasalarının uzayda nasıl işlediğini uygulamalı örneklerle ve ilginç deneylerle öğrenme fırsatı elde etti.

Bir yandan roket biliminin temelleri, uzay çalışmalarının tarihi ve geleceği konusunda detaylı bilgi alan öğrenciler, model roket yapıp fırlatırken; diğer yandan temel astronomi dersleriyle gökyüzünü tanıyarak profesyonel teleskopla, yıldız gözlemleri yaptılar.


Öğrenciler, aynı zamanda uzayda yaşama ve gündelik hayatı devam ettirme, uzay uçuşları tarihi dersi, uluslararası uzay istasyonu, astronot kıyafetleri, uzay mekiği ısı koruma sistemleri gibi günümüz uzay çalışmalarında yer alan konular hakkında detaylı bilgi sahibi oldular.

Kampta görevli öğretmenleriyle beraber bilim dolu ve keyifli üç gün geçiren Çanakkale Koleji öğrencileri kamptan mutlu bir şekilde ayrıldı. Kamp dönüşü İzmir Doğal Yaşam Parkı’nı da ziyaret eden öğrenciler, çok çeşitli hayvanı yakından görebilme şansını yakaladı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder