Hakkında


Uzay hakkında merak edilenlerin topluca bulunabileceği bir site oluşturmak ilk hedefimiz. Bununla birlikte karmaşıklıktan uzak kalmaya çalışıyoruz. Teknik konulardan ziyade popüler konuları daha çok işlemeye gayret ediyoruz. Gökyüzü sevdalılarının merak ettiklerini sade ve anlaşılabilir bir dille anlatmaya çalışıyoruz. Her seviyeden bilgi sahibine hitap etmeye çalışıyoruz.

Güncel olaylara, kolayca gözlemi yapılabilecek gök cisimlerine çok meraklıyız. İlgimiz tamamen somut ve bilimsel konulara. UFO'larla, astrolojiyle, efsanelerle işimiz yok. Soyut konulara değinmekten de çok hoşlanmıyoruz. İnançlar, felsefi tartışmalar bilimin konusu olana kadar sitemizde yer vermeyeceğimiz konular..

Videolar ve fotoğraflarla anlatımlarımızı destekliyoruz. Sitemizde gördüğünüz olası hataları bize iletirseniz seviniriz. Sitemizde yayımlanmasını istediğiniz çalışmalarınızı iletirseniz değerlendirebiliriz.

Sitemizi tamamen amatörce çalışmalarla ayakta tutmaya çalışıyoruz. Masraflarımızı çıkarmak için sitemiz ziyaretçilerini rahatsız etmeyecek ölçülerde reklam yayınlıyoruz. Ziyaretçilerimizin bu durumu anlayışla karşılayacağını umuyoruz.

Sitemizde yer alan bilgilerin doğruluğunu garanti etmiyoruz. Bilgiler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir, hata içerebilir ya da zamanla güncelliğini yitirmiş olabilir. Farklı kaynaklardan kontrolünü sağlamadan sitedeki bilgileri kullanmanız doğru olmayacaktır.

Konusu uzay olan film, karikatür gibi içeriğe de sitemizde yer veriyoruz. Bu gibi içeriklerde tamamen bilimsel kaygıyla hareket etmiyoruz. Çok temel bilimsel kurallara aykırı da olsa bu tarz içeriğe yer verebiliyoruz.

Sitemiz hakkında eleştirilerinizi her zaman bekliyoruz. Eleştirilerinizi yukarıdaki ilkelerimiz ışığında ve uygun bir dille belirtmeniz bizi çok sevindirecektir.

12 yorum:

 1. mükemmel bir site, tebrik ederim ve teşekkür ederim böyle bir çalışmayı bize sunduğunuz için.

  YanıtlaSil
 2. Birazda bilginin dışında bu mesleğe yönelecek kişileri bilinçlendirseniz bir makale falan hazırlasanız olmaz mı ?

  YanıtlaSil
 3. Bende benzer bir blog sahibiyim. Yaptığınız işi taktir ederim. İyi iş çıkarıyorsunuz.

  YanıtlaSil
 4. benim beni benden alan ve beni ben yapan tek sevdam uzay.. ve bu uğraşıyı bizim için gerçekleştiren bu siteye sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Mükemmelsiniz tek kelimeyle...

  YanıtlaSil
 5. sizinle özel olarak iletişime geçebileceğim bir mail adresi var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Konu nedir? Mail adresimizi spamdan korunmak için burada yayınlamayı doğru bulmuyoruz. İsterseniz Facebook sayfamızdan özel mesajla bize ulaşın. Oradan iletişime geçebiliriz.. https://www.facebook.com/pages/Uzay-Bilim/258372660887164

   Sil
 6. İşte aradığım site!!! Keşke bu kadar geç farketmeseydim...

  YanıtlaSil
 7. Merhaba, yeni başlayanlar ve gök bilimi okumayı düşünenler için uzay gözlemleri ve teleskopları hakkında detaylı bir yazı harika olurdu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. www.teleskoplar.org diye bir site var. Teleskop incelemeleri ve gök cisim gözlemleri yapan, öneririm :)

   Sil
 8. Merhaba! Niye artik twitterda aktif degilsiniz? Sizi tam bir senedir unutmusum!

  YanıtlaSil
 9. belgesellere yenileri eklenecek mi?

  YanıtlaSil
 10. Nasıl snapchat hesabı hackleme Yapılır Birinin Snapchat hesabını hackleyebilmesinin birkaç yolu vardır. Bir yol, hesaba erişmeyi denemek için üçüncü taraf bir uygulama kullanmaktır. Başka bir yol, şifreyi denemek ve almak için kimlik avı kullanmaktır. Ve son yol, kullanıcının tuş vuruşlarını izlemek ve bu şekilde hesaba erişim sağlamak için bir keylogger kullanmaktır.

  YanıtlaSil