4 Aralık 2012 Salı

Ruslardan 21 Aralık açıklaması: Kıyamet kopmayacak.


Rusya Acil Durumlar Bakanı Vladimir Puçkov, 21 Aralık'ta kıyametin kopacağıyla ilgili iddiaları yalanladı. Doğada insanlık için birçok tehdit olduğunu ancak bunların global bir sorun oluşturmayacağını ifade eden Puçkov, Rusya'nın dünya üzerindeki doğal olayları izleyebilmek için tüm materyallere sahip olduğunu söyledi.'HALKIN PSİKOLOJİSİ BOZULUYOR'

Eldeki verilerin, evrensel felaketlerin 10-15 milyon yılda bir olduğunu gösterdiğini belirten Puçkov, "Dünya üzerinde en son böyle doğal felaketler birkaç yüzyıl önce gerçekleşti. Yakın zamanlarda doğa düzeninde değişimler beklenebilir ama bunlar kesinlikle global bir sorun oluşturmayacaktır" şeklinde konuştu.

Kar yağışı, buzlanma, su baskınları gibi doğal felaketleri Rusya'nın 24 saat izlediğini açıklayan Rusya Acil Durumlar Bakanı, "Muhakkak ki, bunlar ilerde olacak şeyler ve bunlara hazırlanmalıyız" dedi.

Daha önce de Rusya Halk Sağlığı Dairesi Başkanı Gennadi Onişenko, kıyamet senaryolarıyla ilgili iddiaların halkın psikolojik sağlığını olumsuz yönde etkilediğini açıklamıştı. Onişenko, "22 Aralık günü bu tür dedikoduları ortaya atanlar, iddia ettikleri şeyleri ispatlamaları gerekecek" tepkisini vermişti.

Maya tarihi 21 Aralık 2012'de sona eriyor. Birçok insan bu tarihte dünyanın sonu geleceğine inanıyor. Kısa süre önce, bazı fırsatçılar Kıyamet Günü'nden korunmak isteyen müşterileri için yeraltı sığınakları ve kıyamet malzemelerini internet üzerinden satışa sunmuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder