15 Ağustos 2012 Çarşamba

Antartika'da UFO görüntüsü iddiaları


Antarktika’daki araştırma istasyonu Neumayer-İstasyonu III, birkaç gün önce YouTube’a koyulan bir videoyla internetteki UFO tartışmalarının merkezine oturdu. 10 Ağustos’ta çekilen videoda, Güney Kutup noktası yakınlarındaki istasyonun tepesinde daire şeklinde bir cismin uçtuğu görülüyor.

Videonun orijinalliği hakkında kesin bir açıklama yapılmazken, UFO teorisyenleri, önde gelen dünya devletlerinin uzaylılarla gizli deneyler gerçekleştirdiğinden, çok gizli bir silahın denediğine kadar çok sayıda iddia ortaya atmaya başladı.


LiveScience sitesi, video hakkında uzman görüşüne dayanan açıklamalar bulunmasa da, görünen cisim hakkında alışılmış açıklamalar öne sürülebileceğini belirtti. Bunlardan biri, bir balon gibi son derece yuvarlak olduğu görülen cismin araştırma istasyonuna çok yakın bulunması. Bu da, jeofizik, meteoroloji ve atmosfer kimyası deneyleri dahil birçok araştırmanın yapıldığı istasyon üzerindeki cismin bir hava balonu olabileceğine işaret ediyor. Antarktika’da, farklı dönemlerdeki hava değişimlerini ölçmek için hava balonlarının sıkça kullanıldığı biliniyor.

Adının açıklanmasını istemeyen bir Ufolojist, LiveSicence yaptığı açıklamada, “cismin büyük olasılıkla hava balonu olduğunu ancak cisimle ilgili ilginç bir detayın bulunduğunu” söyledi. Bu detay, cismin neden videonun sadece birkaç karesinde belirdiğini kimsenin açıklamaması. Ufolojist, “orijinal videonun hızlandırılmış olduğunu, bu yüzden hızlandırılmış görüntülerde sabit olmayan cisimlerin birkaç karede belirdiklerini ifade etti. Bu durum, videonun çerçeve hızı ve cisimlerin hareket hızına olarak değişirken, ortada aslında çok da esraengiz bir durum olmadığını öne sürüyor.

DÜNYA DIŞI YAŞAM KANITI MI?

LiveScience, balonun saatlerce havada kalması halinde, videoda görüldüğünden daha fazla yer alacağını belirtti. Ancak Antarktika’daki hava balonu testlerinin genelde sadece birkaç dakika sürdüğü ele alındığında, istasyondaki araştırmacıların başarılı geçen kısa bir deney yapmış olma ihtimali kuvvetleniyor.

“Neumayer UFO”su olarak adlandırılan cisim, birçok UFO ve komplo teorileri sayfasında tartışılıyor. Hava balonu oluğu öne sürülen cismin, uzaylılara ait bir hava aracı olduğu öne sürülüyor. Diğer teoriler, cismin Niburu, yani Maya kehanetine göre Dünya’nın sonunu getirecek Marduk gezegeni olduğu. LiveScience ise bu görüşe karşı çıkıyor ve “madem hükümetler uzaylıların varlığına ait kanıtları gizliyor, neden bu videonun kamuya sunulmasına izin verdiler” yorumunda bulunuyor.

Site ayrıca, birçok hava kuvvetleri üssüne kıyasla, Neumayer-İstasyonu III’ün kamu erişimine fazlasıyla kapalı olduğuna dikkat çekerek, bölgede sadece ABD hükümetine bağlı kişilerce görüntü alınabileceğini belirtti. Bu bilgi kapsamında, görüntünün nasıl internete sızdığı da kesin değil.

Google da kısa bir araştırma yapıldığında, Neumayer istasyonunda geçmişte de UFO olduğu öne sürülen cisimlerin görüldüğüne dair belgeler yer aldığı görülüyor. Kısaca, Güney Kutbu’ndaki araştırma merkezi gizli deneyler ve uzaylılara ait teorilerin odak noktalarından biri.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder