25 Mart 2015 Çarşamba

'Uzaylılar Türkçe konuşuyor' iddiası


Medyaya yansıyan komedi tarzında bir uzaylı haberi. İşin ilginç yanı birçok ciddi (!) haber sitesinin bu düzmece habere yer vermesi. Evet, komediye de ihtiyaç var aslında.

İspanyollara göre uzaylılar Türkçe benzeri bir dil konuşuyor. 2010 yılında yayınlanan rapora göre, yüzyıllardır dünyayı UFO'lar aracılığıyla ziyaret eden uzaylılar, güneşten 4,3 ışık yılı uzaklıktaki Alpha Centuari gezegen sistemi kökenliler ve çevredeki gezegenleri kolonileştirmeleriyle biliniyorlar. 

Raporda, dünyayı ziyaret eden uzaylıların iki cins oldukları, bunlardan birincilerin insana çok yakın özellikler taşıdıkları belirtiliyor. Bu cinsin çok ileri teknolojiye sahip olduğunun vurgulandığı raporda, uzaylıların telaffuzu Türkçe'ye çok benzeyen bir dil kullandıkları kaydediliyor. CNI'nın raporunun özellikle ABD istihbarat kaynaklarına dayandırılarak hazırlandığı bildiriliyor.


Haberdeki çarpıklıkları ele almak isterdik ama 'Alpha Centauri çevresindeki gezegenleri kolonileştirmeleriyle bilinen uzaylılar' ifadesi olayın özeti.

1 yorum: