1 Ocak 2019 Salı

Jüpiter'de 'Yunus Balığı' görüntüsü


NASA'nın 1 milyar dolar bütçeli uzay araştırma programı New Frontiers kapsamında 2011 yılında uzaya fırlatılan Juno uzay aracı, 5 yıllık dev uzay yolculuğunun ardından 4 Temmuz 2016 günü Jüpiter'in yörüngesine oturmuştu.

O günden bu yana Güneş Sistemi'nin en büyük ve en tehlikeli gezegeni etrafında çalışmalar yapan uzay aracı özellikle de her 53 günde bir gerçekleştirdiği yakın geçişler sırasında inanılmaz değerli veriler topluyor.

Juno'nun Junocam isimli, görev için özel olarak tasarlanmış kamerasıyla 29 Ekim 2018'de çekilen fotoğrafta uzay aracının Jüpiter bulutlarına 18 bin kilometre kadar yaklaştığı sırada yakalanan fotoğrafta, gaz devinin güney yarımküresi çok net bir şekilde görebiliyor.

1 yorum:

  1. With advances in integrated electronics, the tape was eliminated, or different bra types used only to load this system into magnetic memory. In truth, the capacity of the memory of contemporary CNC machines remains to be typically referred to as "toes of memory." Read our information on the way to|tips on how to} create preventive maintenance methods to maintain operations efficient and cost-adverse. CNC machines should function on compatible power provides with appropriate voltage settings for the enter side.

    YanıtlaSil