18 Nisan 2013 Perşembe

Karadeniz Havacılık ve Uzay Üniversitesi kuruluyor.


Türk Hava Kurumu (THK) Genel Başkanı Osman Yıldırım, Ankara ve İzmir'den sonra Ordu'da da eğitim merkezi açmak istediklerini belirterek, "Karadeniz Havacılık ve Uzay Üniversitesi için çalışmalara başladık" dedi.

Yıldırım, yaptığı açıklamada, kurum faaliyetlerine aralıksız devam ettiklerini belirterek, "Bu faaliyetlerimiz kapsamında ilk etapta Ordu'nun Ünye ilçesinde havacılık yüksekokulu kurma çalışmalarına başladık" diye konuştu. 

GENÇLERE HAVACILIK EĞİTİMİ VERMEK İSTİYORUZ

Söz konusu yüksekokulun 2013-2014 eğitim öğretim yılında açılmasını planladıklarını vurgulayan Yıldırım, şöyle devam etti: "Türkiye'nin, hava araçlarının üretildiği ve bakımlarının yapıldığı dünya çapında bakım ve uçak üretim merkezi olması için, dünyanın 37'nci havacılık ve uzay üniversitesini kurduk. Ankara ve İzmir'den sonra Ordu'da da eğitim merkezi açmak istiyoruz. İnşallah diğer bir eğitim merkezini de Ordu'nun Ünye ilçesinde açmak istiyoruz. Ünye'de Türk Hava Kurumu'nun bir meydanı bulunmakta. Burayla ilgili eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ile bir projemiz var. Burada bir havacılık meslek yüksekokulu açarak bölgedeki gençlerimize havacılık eğitimlerini vermek istiyoruz."

KARADENİZ HAVACILIK VE UZAY ÜNİVERSİTESİ

Ünye'de kurulacak yüksekokulun ardından yeni projeleri hayata geçireceklerini dile getiren Yıldırım, "Karadeniz Havacılık ve Uzay Üniversitesi için çalışmalara başladık. Ünye'deki projemizin ardından 10 yıl içerisinde bu üniversite kurulmuş olacak. Bunun da çalışmaları devam ediyor. Öncelikle yüksekokulumuzu açmak istiyoruz. Arkasından da diğerleri gelecek" ifadelerini kullandı.

MEZUN ÖĞRENCİLERİMİZİN İŞ BULMASIYLA ÖVÜNMEK İSTİYORUZ

Osman Yıldırım, THK'nın ülke gençlerine yönelik pilotaj eğitimlerini sürdürdüğünü kaydederek, "Biz, üniversitemizde okuttuğumuz öğrenci sayısıyla değil, mezun öğrencilerimizin iş bulmasıyla övünmek istiyoruz. İnanıyorum ki üniversitemizden mezun öğrencilerimizin yüzde 100'ü iş bulacaktır" dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder